Save the Batlic Sea

Save the Batlic Sea

„Save the Batlic Sea” to litewska inicjatywa mająca na celu rozpowszechnienie idei czystego Morza Bałtyckiego. Wyprawa będzie trwać 9 miesięcy, a jej uczestnicy pokonają dystans ponad 6 tysięcy kilometrów wokół Morza Bałtyckiego.

Głównym przesłaniem ich historycznej wędrówki wokół Morza Bałtyckiego jest wywołanie zmian na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia mórz.

Wspólnie z bałtyckimi instytutami naukowymi i organizacjami ekologicznymi organizatorzy zaprosili obywateli każdego kraju do bliższego przyjrzenia się naszemu morzu i jego problemom, a także do zaangażowania się w obywatelskie działania naukowe i porządkowe.

Uczestnicy wyprawy startują 11 marca 2024 roku. Sytuacja geopolityczna uczyniła wyrwę w ich planie, więc autostradą przejadą na Mierzeję Wiślaną, z Piasków wyruszą w czwartek 14 marca, a w niedzielę, 17 marca, odwiedzą Trójmiasto.

Zapraszamy Państwa do spotkania z uczestnikami wyprawy w Gdańsku Brzeźnie o godzinie 9:00, skąd cała grupa przejdzie do siedziby Instytutu Oceanologii PAN w  Sopocie. Przygotowujemy tam dla Państwa wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i WWF.pl zajęcia warsztatowe i spotkania z naukowcami. Dodatkowo zapraszamy na stoiska zorganizowane z Today We Have przez uczennice i uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 7 im. Tadeusza Kościuszki i II LO im. Adama Mickiewicza w Gdyni.

Kolejnym przystankiem będzie Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, gdzie będzie można spróbować swych sił w symulatorze mostka kapitańskiego i odwiedzić planetarium.

Zapraszamy serdecznie w niedzielę, 17 marca 2024 roku:

  • Brzeźno, godz. 9:00,
  • Sopot, godz. 11:00,
  • Gdynia, godz. 15:00.

https://savebaltic.eu/

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

M. Agholor
11.03.2024