Statek z Sercem – wspólnie pobijmy rekord!

Statek z Sercem

Hasło „wszystkie ręce na pokład” nabiera właśnie zupełnie nowego wymiaru. Przyłącz się do wyjątkowej akcji „Statek z sercem” i już 16 października, na pokładzie pięknego żaglowca „Daru Młodzieży”, wraz z innymi uczniami szkół średnich, studentami i partnerami wydarzenia, przystąp do bicia wyjątkowego rekordu w liczbie osób jednocześnie wykonujących resuscytację krążeniowo-oddechową, czyli RKO.

16 października 2024 roku, z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Akcji Serca, na pokładzie statku szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni „Dar Młodzieży” odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Statek z sercem”. Punktualnie o godz. 12:00 wszystkie zgłoszone grupy, w specjalnie wyznaczonym miejscu, będą jednocześnie, przez 30 minut, prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na pokładzie naszego szkolnego żaglowca. Dodatkowo miło nam zakomunikować, że „Statek z Sercem” będzie częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować.

Z tej okazji chcemy serdecznie zaprosić uczniów szkół podstawowych i średnich, studentów i pracowników Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, a także przedstawicieli służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne do wzięcia udziału w tej wartościowej i niecodziennej inicjatywie.

KTO MOŻE BRAĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU

W wydarzeniu mogą uczestniczyć:

• uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  • studenci i pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
  • przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne

ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W AKCJI

• Zespoły (6 osób + opiekun) mogą zgłosić chęć udziału za pomocą elektronicznego formularza
  • Zespoły z osobami niepełnoletnimi muszą znajdować się pod opieką pełnoletniego opiekuna.
  • Elektroniczny formularz dostępny jest pod linkiem: https://forms.office.com/e/tQ8VehPQcY
  • Każdy zespół powinien posiadać swojego fantoma do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej i środki ochrony osobistej. W miarę możliwości Organizator (Uniwersytet Morski w Gdyni) zapewni dodatkowe fantomy.

PRZEBIEG AKCJI

• Akcja odbędzie się na pokładzie s/v "Dar Młodzieży" – statku szkolnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
  • Każda grupa, która otrzyma potwierdzenie uczestnictwa, będzie proszona o stawienie się 16 października 2024 roku do godz. 11:00 w biurze akcji zlokalizowanym w namiocie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w miejscu cumowania s/v Dar Młodzieży (vis a vis Akwarium Gdyńskiego). Konieczne będzie okazanie dokumentów, które grupa otrzyma od Organizatora po potwierdzeniu jej udziału w akcji.
  • Przed rozpoczęciem akcji uczestnicy zostaną poinformowani przez załogę statku o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na pokładzie.
  • Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:30, a jego zakończenie planowane jest na godz. 13:00.
  • Punktualnie o godzinie 12:00 rozpocznie się główne wydarzenie dnia, w trakcie którego przez 30 minut uczestnicy będą bez przerwy wykonywać kompresję klatki piersiowej oraz, w miarę możliwości technicznych, wdechy, zmieniając się przy fantomie.

PRZYJDŹ DO SPECJALNEGO MIASTECZKA RATOWNICZEGO

Mieszkańców Trójmiasta oraz uczniów nie uczestniczących bezpośrednio w akcji zapraszamy do odwiedzenia miasteczka bezpieczeństwa, gdzie będą prezentować się przedstawiciele służb mundurowych oraz firmy związane z ratownictwem.

ODDAJ KREW PODCZAS WYDARZENIA

Podczas wydarzenia będzie można oddać krew w specjalnym krwiobusie.
Pamiętaj! Łączy nas krew, która ratuje życie!

Mamy nadzieję, że serce naszego szkolnego statku, dumnego "Daru Młodzieży", będzie biło siłą Waszych serc, zaangażowanych w szerzenie świadomości o tym, jak kluczową umiejętnością jest udzielenie pierwszej pomocy osobom znajdującym się w bezpośrednim zagrożeniu życia.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt: