Targi pracy w UMG po raz trzeci

Targi pracy w UMG po raz trzeci

Dnia 17 kwietnia 2024 r. na terenie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyła się trzecia edycja Targów Pracy organizowanych przez uczelniane Biuro Karier Studenckich we współpracy z Kołem Naukowym e–Biznesu. Wydarzenie otworzył Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Mirosław Czechowski, prof. UMG.

Cieszę się, że tak wielu studentów wzięło udział w dzisiejszym wydarzeniu. Budujące jest również to, że w gronie wystawców prezentujących oferty pracy czy staży poszczególnych firm znaleźli się także absolwenci UMG, co świadczy o tym, że kształcimy kompetentne, odnajdujące się na rynku pracy kadry zarówno w branży morskiej, jak i lądowej. Dzisiejsze wydarzenie pokazuje także, jak wiele możliwości na rynku pracy daje dyplom Uniwersytetu Morskiego w Gdyni  – powiedział Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Mirosław Czechowski, prof. UMG.

Głównym celem imprezy było zapewnienie różnorodnej oferty praktyk, staży i pracy dla studentów i absolwentów wszystkich wydziałów UMG.

W Targach Pracy wzięli udział przedstawiciele 20 firm z branż ściśle związanych z kierunkami kształcenia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Dużą popularnością wśród odwiedzających cieszyła się giełda praktyk, pracy i staży przygotowana przez Biuro Karier Studenckich. Wielu studentów skorzystało również z możliwości zbadania swoich kompetencji oraz konsultacji dokumentów aplikacyjnych z doradcą zawodowym.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym firmom:

Kuehne+Nagel, FLEXTRONICS INTERNATIONAL POLAND, AUTOMAZE, NET PC, Propoint, MPL TECHMA, STENA LINE, KONGSBERG, LIGENTIA, CRIST, Boeing Poland, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego delegatura w Gdańsku, Mielewczyk, PGZ Stocznia Wojenna, Morski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie, Enstream, V SHIPS, DNV, ENMARO.

Dziękujemy również Studentom za udział w tym wydarzeniu. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Targów Pracy UMG!

Galeria zdjęć

   

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

E. Augustyniak
17.04.2024