Wydział Mechaniczny na najwyższym stopniu podium! Za nami Dzień Sportu UMG 2024

W dniach 20-23 maja 2024 roku odbyło się coroczne wydarzenie sportowo-rekreacyjne organizowane przez Uniwersytet Morski w Gdyni – Dzień Sportu UMG. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Wydziału Mechanicznego, zdobywając w sumie 57 punktów. Miejsce drugie zajął Wydział Elektryczny z 54 punktami. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Administracji, która w rozgrywkach Dnia Sportu uzyskała 52 punkty.

Tegoroczna odsłona Dnia Sportu UMG rozpoczęła się od III Mistrzostw Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w Sudoku, w której łącznie wzięło udział 50 osób.

Drugiego dnia zmagań sportowych, łącznie 18 drużyn składających się ze studentów i pracowników UMG, wzięło udział w wyścigach kajaków, wyścigach na deskach SUP oraz w regatach żeglarskich. Zawody te odbyły się na wodach jeziora Raduńskiego w Ośrodku Rekreacyjnym Stella Maris na Kaszubach.

W ostatni dzień wydarzenia na terenie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni uroczyście otwarte zostało nowe Centrum Sportu i Rekreacji, które oferuje nowoczesną halę sportową, siłownię, sale fitness, sauny, sale konferencyjne i podziemny parking.

Tutaj, w hali sportowej, odbyły się kolejne konkurencje, do których ponownie stanęły drużyny składające się ze studentów oraz pracowników poszczególnych Wydziałów, Instytutu Morskiego UMG oraz Administracji Uczelni.

Ta część obchodów Dnia Sportu rozpoczęła się od symbolicznego oddania strzału na bramkę przez JM Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita.

Drużyny rywalizowały ze sobą w aż 7 konkurencjach, począwszy od wyścigu na skrzynkach, poprzez bitwę herbów, wyścigi ergometrów wioślarskich, zawody wspinaczkowe, strzały do bramki aż do przeciągania liny.

Równolegle do zawodów odbywających się stacjonarnie w Centrum Sportu i Rekreacji UMG, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w pobliżu Uczelni na oznakowanej trasie wyznaczonej w oparciu o Zielony Punkt Kontrolny, odbyły się zawody rowerowe.

Zwieńczeniem Dnia Sportu było uroczyste wręczenie medali oraz biesiada dla studentów i pracowników UMG, która odbyła się wewnątrz kampusu Uczelni.