Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w związku z organizacją konferencji naukowych lub wydarzeń popularyzujących naukę

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uniwersytet Morski w Gdyni (ul. Morska 81-87). Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych (email: iodatumg.edu.pl).

Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane na podstawie 6 ust. 1 lit. a), c) i e) Rozporządzenia PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO), w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Uniwersytecie i wykonania zadań realizowanych w interesie publicznym w zakresie dot. podejmowania działalności naukowej, kształtowania postaw obywatelskich, a także  uczestnictwa  w rozwoju  społecznym  oraz  tworzeniu  gospodarki  opartej  na innowacjach, w szczególności określonych w aktualnie obowiązujących przepisach regulujących zasady funkcjonowania systemu szkolnictwa wyższego i nauki.

Uniwersytet Morski w Gdyni przetwarza dane osobowe uczestników konferencji lub wydarzeń także w celu umożliwienia wzięcia przez nich udziału, udokumentowania jej przebiegu i kontaktowania się z nimi w związku z tym wydarzeniem oraz obsługi podczas konferencji lub wydarzenia.

W określonych przypadkach podstawę przetwarzania stanowi zgoda na przetwarzanie danych (numer telefonu / adres email) w celu nawiązania lub ułatwienia kontaktu oraz poinformowania o podejmowanych w przyszłości podobnych działaniach. Zgodę na przetwarzanie – jeżeli stanowi podstawę przetwarzania –  może Pani/Pan wycofać w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych są wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania do nich dostępu na zasadach i w zakresie przewidzianym przez odpowiednie ustawy lub inne właściwe przepisy.

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne - odmowa ich podania będzie skutkować niemożnością uczestnictwa w konferencji lub wydarzeniu. Pani/Pana dane osobowe zaliczają się do kategorii zwykłych danych osobowych, dane te nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany ani nie będą podlegać profilowaniu.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres przewidziany w aktualnie obowiązujących przepisach prawa, przez okres przechowywania dokumentacji finansowo-księgowej konferencji lub wydarzenia przez Uniwersytet Morski w Gdyni. W przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o konferencjach lub wydarzeniach popularyzujących naukę, Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane do momentu wycofania zgody.

Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania. Przewidziane w RODO prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych oraz do wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania może być ograniczone z uwagi na treść przepisów ustaw i innych przepisów, które nakazują Uniwersytetowi przechowywanie określonych danych przez określony czas.

Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie, jeśli przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza obowiązujące przepisy prawa.