Kroki milowe projektu

  1. Uzyskanie zgody JM Rektora UMG na realizację projektu i zabezpieczenie środków finansowych oraz zgody Nadleśnictwa Gdańsk. 
  2. Podpisanie porozumienia między Uniwersytetem Morskim w Gdyni i Nadleśnictwem Gdańsk w dniu 6.IX.2022r. (więcej TUTAJ). 
  3. Ukończenie prac kartograficznych (mapowanie terenu i aktualizacja istniejących map) - współpraca z UKS Azymut 45 Gdynia. 
  4. Ukończenie prac stolarskich (cz. I) i przygotowanie dębowych słupków zgodnie z wymogami koncepcji ZPK i Lasów Państwowych (materiał, wymiar, kształt, kolor). 
  5. Przygotowanie wyposażenia punktów kontrolnych (impregnacja i malowanie słupków - kolor palisander, wydruki tabliczek z logami UMG, Lasów Państwowych i kodami punktów kontrolnych na materiale odblaskowym i odpornym na warunki atmosferyczne, montaż perforatorów, log i emblematów). 
  6. Wyznaczenie lokalizacji punktów kontrolnych na mapie, rekonesanse w terenie, weryfikacja szczegółów mapy i terenu, weryfikacja pozycji przez Nadleśnictwo Gdańsk oraz leśniczych z leśnictw Zwierzyniec i Cisowa - współpraca z UKS Azymut 45 Gdynia. 
  7. Projekt tablic informacyjnych - współpraca z HEWELT Pracownia Reklamy. 
  8. Instalacja wszystkich 42 punktów kontrolnych w terenie (15.VII.2023r.) - współpraca z OSP Bojano. 
  9. Korekty i aktualizacje map - współpraca z UKS Azymut 45 Gdynia.   
  10. Wydruk tablic informacyjnych (rozmiar 140 cm x 120 cm, 3 szt.). 
  11. Ukończenie prac stolarskich (cz. II) i przygotowanie konstrukcji tablic informacyjnych w oparciu o wytyczne Lasów Państwowych.  
  12. Przygotowanie strony internetowej z informacją o projekcie. 
  13. Opracowanie map z trasami o różnym stopniu trudności i generalnych - współpraca z UKS Azymut 45 Gdynia.  
  14. Złożenie deklaracji przystąpienia do procesu certyfikacji w ramach ogólnopolskiej bazy projektów "Zielony Punkt Kontrolny".  
  15. Upublicznienie strony internetowej projektu w języku polskim i angielskim.  
  16. Montaż tablic informacyjnych w terenie: Grabówek (miejsce startu "S1") i Demptowo (miejsce startu "S2") w dniu 12.X.2023r. 
  17. Oficjalne otwarcie ZPK-UMG (14.X.2023r., godz. 11:00, wejście do lasu przy końcu ul. Grabowo w Gdyni), przyznanie Złotego Certyfikatu ZPK oraz korzystanie z przygotowanych tras (pieszych i rowerowych) przez pierwszych Użytkowników.

W trakcie realizacji projektu ZPK-UMG na różnych etapach spotkaliśmy się z życzliwością wielu osób i współpracowaliśmy z

  • Nadleśnictwo Gdańsk - Pani/Pan Paulina Partyka-Drzazga, Mariusz Tokarczyk, Szymon Krawczyk, Piotr Pieleń, Witold Ciechanowicz, Sławomir Dziosa;  
  • UKS Azymut 45 Gdynia - Państwo Agata i Jerzy Porzycz; 
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Bojanie - Panowie (druhowie) Kamil Dopke, Szymon Heland, Antek Dopke;  
  • HEWELT Pracownia Reklamy - Pani/Pan Sylwia Frankowska, Łukasz Hewelt;  
  • Dopke Kazimierz Usługi stolarskie - Pan Kazimierz Dopke. 
  • Podziękowania należą się również Panom Kubie Białogrodzkiemu i Marcinowi Sontowskiemu za ich profesjonalne, życzliwe i bezinteresowne wsparcie dotyczące ZPK-UMG (kwestie dot. wizualizacji kartograficznych terenu, tras rowerowych, aplikacje informatyczne, merytoryczne burze mózgów i analizy na końcowym etapie projektu).   

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni