Lokalni Rzecznicy Nauki na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

MEiN

Kierownik projektu:

dr hab. Dariusz Barbucha, prof. UMG

Opieka nad projektem w UMG:

Dział Nauki (RNN)

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA,  PRZYZNANYCH PRZEZ MINISTRA EDUKACJI I NAUKI W RAMACH PROGRAMU “SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI II”

Kwota dofinansowania: 241 912,00 zł
Całkowita wartość projektu: 290 312,00​ zł.

Głównym celem projektu jest popularyzacja osiągnięć naukowych, pracy naukowców, badań naukowych i prac rozwojowych oraz na promocji nauki oraz organizacji przedsięwzięć ukazujących przydatność wiedzy naukowej w codziennym życiu. Celem szczegółowym jest przygotowanie grupy nauczycieli akademickich Uniwersytetu Morskiego w Gdyni do pełnienia roli tzw. Lokalnych Rzeczników Nauki UMG , czyli osób, które będą merytorycznie przygotowane do przygotowywania i przekazywania interesujących i wartościowych treści o charakterze naukowym szerokiemu gronu odbiorców, pozwalając im odkryć fascynujący świat nauki. Zdobyte w trakcie trwania projektu kompetencje, zostaną przez każdego z uczestników wykorzystane do przygotowania i wygłoszenia co najmniej jednego wykładu otwartego dla społeczeństwa lub udział w przygotowaniu filmu promującego naukowców, badania naukowe i osiągnięcia UMG.