Studenci z południa a studia nad morzem – UMG odwiedził targi w Gliwicach

W dniach 19 i 20 września Uniwersytet Morski w Gdyni prezentował swoją ofertę edukacyjną podczas targów edukacyjnych Salonu Perspektyw w Gliwicach. Jakie było najbardziej zaskakujące i najczęściej zadawane przez uczestników pytanie?

Nasze stanowisko odwiedzili w głównej mierze przyszłoroczni maturzyści szykujący się na wybór ścieżki kariery. Pytania, jakie do nas kierowano, dotyczyły tradycyjnie perspektyw zatrudnienia po ukończeniu oferowanych przez UMG kierunków; przedmiotów wymaganych na maturze w celu uzyskania najkorzystniejszych przeliczników; jak też technicznych aspektów związanych z praktykami na kierunkach morskich. Jednak te wszystkie ważne kwestie nie przyćmiły pytania, a w zasadzie wątpliwości, która okazała się stanowić wspólny mianownik dla znakomitej większości naszych rozmówców. Brzmiała ona w następujący sposób:

Ale jak to tak, z południa aż do Gdyni…?

Odpowiedź jest bardzo prosta: dokładnie TAK!

Wielu z naszych studentów pochodzi z regionów znacznie oddalonych od naszej pięknej Gdyni. Uniwersytet Morski posiada bardzo dogodną bazę najpiękniej położonych akademików w kraju. Co więcej, każdy zamiejscowy student ma gwarancję zakwaterowania. Czego chcieć więcej? Nasze miasto nie bez przyczyny nazywa się miastem z morza i marzeń – tutaj ziszczają się sny o bezkresie wód, które kształtują charakter i prowadzą naszych absolwentów w najodleglejsze zakątki świata, gdzie są naszymi dumnymi i rozpoznawalnymi ambasadorami.

Wszystkim rozważającym studia na naszej Uczelni, czy to na kierunkach morskich, czy lądowych, życzymy, by nie tracili ducha i nie dali stłamsić swoich marzeń niepotrzebnym wątpliwościom. U nas rozwiniecie żagle i wyruszycie w piękną przygodę, wybierając spośród licznych możliwości rozwoju.

Macie więcej pytań? Nie wahajcie się odwiedzić naszej strony dla kandydatów, zasięgnąć informacji w informatorze, czy też pojawić się na zbliżającym się Dniu Otwartym (zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych i strony internetowej gdzie zamieszczamy najświeższe informacje o planowanych wydarzeniach stacjonarnych).

Kolejny przystanek – Salon Perspektyw w Warszawie (26-27 września 2024 r.). Odszukajcie nasze stanowisko, a my odpowiemy na wszystkie Wasze pytania!

UMG Zespół ds Promocji

W. Edmunds