Regaty o puchar Kruzenszterna

W dniu 2 czerwca na trasie Bałtijsk - Gdynia, odbyły się Międzynarodowe Regaty o Puchar Kruzenszterna. Organizatorem regat była Bałtycka Państwowa Akademia Rybołówstwa z Kaliningradu, a współorganizatorem po stronie polskiej Ośrodek Żeglarski AM. Ze względu na trudne warunki pogodowe i start do regat wielokrotnie przesuwano. W rezultacie wyścig odbył się nocą, a nasz jacht NEST  z załogą złożoną ze studentów Wydziału Nawigacyjnego, Wydziału Mechanicznego oraz pracowników Akademii Morskiej zajął w trzecie miejsce. O trudności regat nich świadcz fakt, że na piętnaście pierwotnie zgłoszonych jachtów, w regatach wzięło udział jedenaście a tylko sześć dopłynęło do Gdyni w tym dwa polskie. Regaty wygrał jacht Błagodarnost z Kaliningradu, na stałe bazujący w  Górkach Zachodnich. Zakończenie regat oraz wręczenie nagród odbyło się na zacumowanym w Gdyni żaglowcu Kruzensztern.

Rzecznik AMG
06.06.2012