Prof. Jerzy Woźnicki Prezes Fundacji Rektorów Polskich

Magnificencjo Rektorze,
wysoki Senacie!

Mam zaszczyt wystąpić ze słowami gratulacji w imieniu środowiska Rektorów Polskich oraz Rektorów Seniorów, którzy już zakończyli swoją misję.

Wspólnie działamy w ramach Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundacji Rektorów Polskich. To z inspiracji tego środowiska, w 2005 roku uczelnie uzyskały możliwość pozyskiwania statusu tzw. uniwersytetu przymiotnikowego. Nie od razu i nie wszystkim się to podobało.

Otóż te lata, które minęły od 2005 roku, a które zaowocowały powstawaniem takich uczelni, jak uniwersytety ekonomiczne, uniwersytety medyczne, uniwersytety rolnicze, uniwersytety przyrodnicze, teraz podsumowujemy także pozyskaniem statusu od 2018 roku przez Akademię Morską statusu Uniwersytetu Morskiego i te wyniki ewaluacji, o których mówił Rektor potwierdziły, że był i jest to status w pełni uprawniony.

Uczelnia zbliża się do swojego 5-lecia, będziemy trzymać kciuki za dalszy jej rozwój.

Pozdrawiamy serdecznie i gratulujemy w imieniu całego środowiska Polskich Rektorów władze i społeczność akademicką Uniwersytetu Morskiego w Gdyni!

Kłaniam się Państwu!