UMG dla 31. Finału WOŚP

Uniwersytet Morski w Gdyni po raz kolejny przyłączył się do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 5766,56 zł – taką kwotę zebrali studenci i pracownicy UMG podczas 31. Finału WOŚP, z którego środki przeznaczone zostaną na walkę z sepsą i wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

Pracownicy i studenci naszej Uczelni przygotowali w budynku Wydziału Nawigacyjnego szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zbiórka pieniędzy trwała od godz. 10:00 do godz. 14:00.

Największym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających Wydział cieszyły się pokazy w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego, które pod okiem Pana mgr. Marka Szczepańskiego przeprowadzane były przez studentów Wydziału Nawigacyjnego. W seansach uczestniczyło prawie 250 osób. Otwarty dla zwiedzających był również symulator manewrowy i symulator radarowo-nawigacyjny, dzięki którym każdy mógł przenieść się do dowolnego portu na świecie i poczuć się, jak za sterami prawdziwego statku.

W budynku Wydziału Nawigacyjnego znajdował się również sklepik z gadżetami WOŚP, który przygotowany został przez Sztab Gdynia dla Orkiestry. Ponadto swoje stoisko na Wydziale miała Akademia Wellness pod patronatem Herbalife, której pracownicy dokonywali pomiaru parametrów składu ciała i tkanki tłuszczowej.

Morski Klub Łączności SZKUNER SP2ZIE z Wydziału Elektrycznego zapoznawał chętnych z działaniem i obsługą stacji krótkofalowej.

Koło Naukowe LoGIStic działające na Wydziale Nawigacyjnym zaprezentowało możliwości zastosowania dronów w transporcie i logistyce. Do wielkiego grania przyłączyli się również studenci z Koła Naukowego E-biznes.

Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w budynku Wydziału Nawigacyjnego do puszek zebraliśmy 3045,86 złotych.

Tradycyjnie, do wielkiego grania włączyli się również pracownicy i studenci Wydziału Mechanicznego, którzy wykonali jedyną w swoim rodzaju, niezwykłą, marynistyczną lampę. Podczas licytacji w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza, prowadzonej m.in. przez wiceprezydenta Gdyni Michała Gucia, lampę wylicytowano za kwotę 1000 złotych.

Uczelniane upominki licytowane były również na aukcjach internetowych Allegro prowadzonych przez Sztab Gdynia dla OrkiestryŁącznie ze wszystkich aukcji internetowych uzbieraliśmy 1720,70 zł.

Cała kwota zebrana przez Uniwersytet Morski w Gdyni – 5766,56 zł przeznaczona została w całości na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy studentom i pracownikom naszej Uczelni za pomoc i organizację 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do zobaczenia za rok podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

fot. Kamil Złoch /Gdynia.pl

UMG Zespół ds Promocji