Wyróżnienie dla Akademii Morskiej w Gdyni

W dniach 24-25.10.2013 z inicjatywy Prorektora ds. nauki Prof. dr hab. inż. Janusza Mindykowskiego studenci Wydziału Elektrycznego należący do Koła Naukowego Pojazdów Elektrycznych EVPL udział wzięli w Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji TECHNICON-INNOWACJE 2013, które odbyły się  w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku.

„…Największą uwagę zwiedzających targi przyciągnęły jednak motocykl i rower z napędem elektrycznym, które zaprezentowali studenci Akademii Morskiej w Gdyni...”

Trójmiasto.pl

Podczas dwóch dni trwania targów, obsługę stanowiska Wydziału Elektrycznego prowadzili studenci – członkowie KN EVPL – z IV roku Łukasz Potrykus i Michał Wrąbel oraz studenci z III roku Jarosław Miłosz i Piotr Zalewski. Zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z konstrukcją i parametrami prezentowanych pojazdów, motocykla sportowego z napędem elektrycznym oraz hulajnogi EV. Każdy miał możliwość  samodzielnego przetestowania pojazdów. W targach udział wzięło 64 wystawców takich jak uczelnie, instytuty, ośrodki badawcze, firmy. Kapituła targów w konkursie INNOWACJE 2013 przyznała łącznie 18 nagród w tym wyróżnienie dla Akademii Morskiej w Gdyni za motocykl sportowy z napędem elektrycznym. Wyróżnienie odebrał opiekun KN EVPL dr inż. Andrzej Łebkowski.

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro Rektora

Wytworzył informację:

Rzecznik AMG
29.10.2013