Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego wystąpi z Beatą Kozidrak

Autor zdjęcia: Karol Makurat @Tarakum Photography

Kolejne wielkie muzyczne wydarzenie przed nami! Już 12 lipca o godzinie 20:30 na boisku wielofunkcyjnym SALOS w Rumi Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego zaprezentuje się na koncercie z cyklu "Lipiec w Rumi".

W wyniku udanej współpracy z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej podczas występu z Andrea Bocellim w styczniu 2019, dostaliśmy propozycję wykonania kolejnego koncertu. Tym razem zaśpiewamy utwory najlepszych kompozytorów muzyki filmowej, a na deser... występ z Beatą Kozidrak. To dla nas kolejne muzyczne doświadczenie - mówi Karol Hilla, dyrygent Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

W pierwszej części wydarzenia usłyszymy największe przeboje ze znanych produkcji filmowych, m.in. "Gwiezdne wojny", "Gladiator" czy "Titanic". Nie zabraknie również takich hitów jak "Y.M.C.A." oraz "Shallow" Lady Gagi. 

W drugiej części koncertu Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego będzie miał przyjemność wystąpić na jednej scenie wraz z Beatą Kozidrak. Wspólnie z orkiestrą wykona największe przeboje artystki takie jak "Biała armia", "Ta sama chwila" czy "Rzeka marzeń".

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego ma na swoim koncie wiele innych sukcesów. W styczniu 2019 wystąpił na wspólnej scenie ze słynnym włoskim tenorem Andreą Bocellim. W zeszłym roku zespół zdobył złoty dyplom na Międzynarodowym Festiwalu „Liviu Borlan” w Baia Mare i zajął drugie miejsce na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż. Wywalczył także srebrny dyplom w kategorii „chóry mieszane” na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Musica in Urbe w Bydgoszczy. W 2016 roku otrzymał srebrny dyplom w kategorii „muzyka ludowa i muzyka sakralna” na Międzynarodowym Festiwalu Canco Mediterrania w Barcelonie. W 2013 roku zdobył pierwsze miejsce w kategorii „chóry kameralne” na II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Eišiškės. Natomiast w 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Pomorskim Festiwalu Pieśni Pasyjnych oraz nagrodę dla najlepszego dyrygenta na tym samym festiwalu.

Utwory w wykonaniu chórzystów z Uniwersytetu Morskiego znalazły się także w ścieżce dźwiękowej do komedii romantycznej „Miłość jest wszystkim” w reżyserii Michała Kwiecińskiego, którą można było oglądać w kinach.

W repertuarze chóru znajdują się utwory reprezentujące różne epoki - od średniowiecza po współczesność, od małych form a’cappella po dzieła wokalno-instrumentalne. Swoimi występami śpiewacy regularnie uświetniają wydarzenia kulturalne, konferencje naukowe, uroczystości kościelne i akademickie - nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Podmiot udostępniający: 

UMG Dział Promocji i Marketingu​

Wytworzył informację:

A. Szczupak
25.06.2019
Wprowadzenie:
M. Zajk 25.06.2019
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 25.06.2019