Gala Konkursu wiedzy o Morzu

W dniu 26 września 2019 roku w Auli im. Tadeusza Meissnera odbyła się Gala Konkursu wiedzy o Morzu. Konkurs Wiedzy o Morzu to inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W eliminacjach szkolnych do testu przystąpiło ponad 600 uczestników.

W Gali Finału Finałów udział wzięli najlepsi z najlepszych. Zaproszono 16 zawodników z gdyńskich i kołobrzeskich finałów – 12 laureatów i 4 osoby, które w konkursach zajęły czwarte miejsca.

Konkurs składał się z kilku etapów. W każdym z nich eliminowani byli kolejni zawodnicy, aż do wyłonienia finałowej czwórki. Po ostatnim etapie konkursu nastąpiło podsumowanie punktów i wyłonienie zwycięzcy.

Pomysłodawcą i autorem pytań oraz zadań praktycznych był dr Jarosław Kłodziński, radny miasta Gdyni i członek Zarządu Związku Miast i Gmin Morskich.

Wszystkim Laureatom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

UMG Zespół ds Promocji

M. Zajk