III Polsko-Francuska Wielka Gala Charytatywna

8 marca br. w hotelu Mercure Gdynia odbyła się Polsko-Francuska Wielka Gala Charytatywna. Celem wydarzenia było wsparcie małych pacjentów z hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni.  W szlachetną inicjatywę włączył się Uniwersytet Morski w Gdyni, przekazując na licytację udział w ostatnim odcinku Rejsu na „Darze Młodzieży”.

To już trzecia edycja Gali, której inicjatorzy i uczestnicy za główny cel postawili sobie pomoc nieuleczalnie chorym, małym pacjentom. Organizatorami i pomysłodawcami wydarzenia są Konsul Honorowy Francji w Polsce Alain Mompert i jego małżonka Grażyna Mompert. Gala odbyła się pod honorowym patronatem ambasadora Francji w Polsce Pierre Lévy oraz prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Wśród licytowanych podczas wydarzenia fantów znalazł się dar od Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – ostatni odcinek Rejsu Niepodległości na statku Dar Młodzieży, sprzedany za 13 tys. zł. Całkowita kwota z licytacji została przekazana na konto gdyńskiego hospicjum, łącznie na ten cel zebrano ponad 200 tys. zł.

Podczas Gali znalazlo odbyło się także wręczenie Bryły Dobroczynności – nagrody przyznawanej za wyjątkowe zaangażowanie w działalność charytatywną. W tegorocznej edycji nagroda trafiła do założyciela Fundacji „Przemek dzieciom", Przemysława Szalińskiego.

Wielka Gala Charytatywna to wydarzenie, które co roku gromadzi przedstawicieli świata biznesu oraz kultury z Polski i z Francji. Kolejna edycja Grand Gali odbędzie się 17 kwietnia 2020 r.

Fot. Dawid Linkowski. Zdjęcia pochodzą z portalu www.gdynia.pl

 

Fot. Dawid Linkowski
Fot. Dawid Linkowski
Fot. Dawid Linkowski
Fot. Dawid Linkowski

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Agata Porowska
12.03.2019
Wprowadzenie:
Agata Porowska 12.03.2019
Ostatnia modyfikacja:
Agata Porowska 13.03.2019