Międzynarodowa Konferencja TransNav 2019

Międzynarodowa Konferencja TransNav 2019, fot. Radosław Czaja

Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wspólnie z prestiżowym brytyjskim The Nautical Institute, zorganizował w dniach 12 - 14 czerwca 2019 roku Międzynarodową Konferencję TransNav 2019 on Marine Navigation and Safety of Sea Transportion.

Było to już trzynaste tego typu spotkanie, a siódme od czasu, gdy nadany mu został szerszy wymiar międzynarodowy. W tym roku, po raz pierwszy jako Uniwersytet Morski, nasza uczelnia gościła praktyków i teoretyków nawigacji i transportu morskiego, marynarzy, żeglarzy, transportowców, badaczy morza, rektorów, dziekanów, dyrektorów instytutów, profesorów i członków ich zespołów badawczych, przedstawicieli stowarzyszeń naukowych i zawodowych, administracji morskiej, portów, armatorów, firm żeglugowych i transportowych oraz producentów urządzeń nawigacyjnych niemal z całego świata. Uczestnikami tegorocznej edycji konferencji, czynnymi i biernymi, było około 300 osób, przedstawicieli aż 66 państw. Na 42 sesjach tematycznych wygłoszono 202 referaty. Konferencję otworzył wieloletni  jej przewodniczący prof. Adam Weintrit, a w Komitecie Honorowym znalazł się JM Rektor naszej Uczelni prof. Janusz Zarębski oraz Captain Nick Nash, Prezydent The Nautical Institute, którego podczas konferencji reprezentował wiceprezydent Capt. Duncan McKelvie. Konferencja zakończyła się wielkim sukcesem! Obszerną relację z Konferencji zamieścimy w następnym numerze Kuriera.

Dr Tomasz Neumann
Executive Chair of TransNav Conference