Morskie Półkolonie już za nami!

Morski piknik połączony z dniem sportu, wizyta na Darze Młodzieży, zajęcia z fizyki i gotowania, spotkanie z alpakami to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach Morskich Półkolonii.

Morskie Półkolonie, zorganizowane z inicjatywy Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego, odbyły się w dniach od 5 do 9 sierpnia 2019 roku. Były to pierwsze morskie półkolonie, które odbyły się w naszej uczelni. Wydarzenie było adresowane do dzieci pracowników, studentów i doktorantów. Do udziału w półkoloniach zgłosiło się blisko trzydzieścioro dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

Pierwszy dzień był dniem adaptacyjnym połączonym ze zwiedzaniem Uczelni i zabawą na boisku. Tego dnia wszystkich uczestników Morskich Półkolonii przywitał Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni  prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski, który życzył dzieciom udanej zabawy połączonej z nauką. Dzieci odwiedził również Wilczek Morski, który stał się ich nieodłącznym towarzyszem podczas morskich półkolonii.

Drugiego dnia zorganizowane zostały ciekawe zabawy z fizyką i wspólne malowanie.

Trzeci dzień był dniem małego kucharza. Tego dnia dzieci poznały piramidę żywienia, a także z pomocą opiekunów upiekły swoje pierwsze bułeczki i przygotowały pasty śniadaniowe. Na dodatkowych warsztatach dowiedziały się jaka jest rola mleka i przetworów mlecznych, czym jest sól i cukier oraz ile spożywają ich wraz z popularnymi produktami.

Czwarty dzień nazwany został dniem marynarza nie bez powodu. Dzieci uczestniczyły w pokazach w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego i zajęciach na symulatorach ECDIS. Największą atrakcją tego dnia była jednak wizyta dzieci na pokładzie Daru Młodzieży. Większość z nich pierwszy raz w życiu weszła na pokład naszej trzymasztowej fregaty. Dzieci na pokładzie przywitał kapitan Rafał Szymański. Na pamiątkę wizyty na Darze Młodzieży, każde z dzieci otrzymało kawałek żagla z własnoręcznie wykonanym rysunkiem.

W ostatni dzień dzieci spotkały się z psem przewodnikiem i alpakami. Przeprowadzona została również mała olimpiada sportów dziwnych z Minionkami. Po ćwiczeniach fizycznych przyszedł czas na przekąskę – kiełbaski z grilla. Na zakończenie morskich półkolonii Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski wręczył każdemu dziecku dyplom uczestnika, a także drobne, pamiątkowe upominki z logo Uniwersytetu.

Było wesoło i kolorowo, a roześmiane twarze dzieci nie opuszczały nas przez cały czas trwania morskich półkolonii.

Wszystkim opiekunom i pracownikom dziękujemy za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji Morskich Półkolonii. Szczególne podziękowania dla:

  • Jolanty Kamińskiej
  • Katarzyny Mironiuk
  • Renaty Korzeniowskiej-Ginter
  • Natalii Żak
  • Agaty Muszyńskiej
  • Katarzyny Kawieckiej
  • Przemysława Dziuli
  • Marka Szczepańskiego
  • Zofii Olchowy

Zapraszamy do zapoznania się z relacją zamieszczoną na stronie www.gospodarkamorska.pl

Podmiot udostępniający: 

UMG Dział Promocji i Marketingu​

Wytworzył informację:

M. Zajk
20.08.2019
Wprowadzenie:
M. Zajk 20.08.2019
Ostatnia modyfikacja: