Odsłonięcie tablic dedykowanych marynarzom z El Faro

25 czerwca 2019 r. w Międzynarodowym Dniu Marynarza na Molo Południowym odbyła się uroczystość odsłonięcia tablic dedykowanych marynarzom z „El Faro”. Statek, który płynął pod banderą amerykańską z Florydy do Puerto Rico zatonął 1 października 2015 roku podczas huraganu Joaquin w okolicy Bahamów. Na pamiątkowej tablicy znalazły się nazwiska trzydziestu trzech marynarzy, w tym pięciu Polaków, którzy zginęli w katastrofie kontenerowca „El Faro”.

W uroczystości czynny udział wzięli studenci Uniwersytetu Morskiego wraz JM Rektorem prof. Januszem Zarębskim, który w imieniu całej społeczności akademickiej złożył wieniec pod nowo odsłoniętymi tablicami.

„Morza i oceany bezustannie oczarowują i zachwycają, jednak równie często bywają nieprzewidywalne, okrutne i bezlitosne, zabierając nam osoby, które kochamy. Pamięci tych wszystkich, którym nie dane było wrócić do swoich domów i bliskich. Kochamy Was” – głosi napis na odsłoniętej tablicy.

UMG Zespół ds Promocji

M.Kołodziejczak