Uniwersytet Morski podczas Parady Niepodległości 2019

Na zdjęciu wspólnie z wiceministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi śródlądowej Grzegorzem Witkowskim i prezesem Zarządu PRS Andrzejem Madejskim

W dniu 11 listopada 2019 roku JM Rektor prof. Janusz Zarębski oraz prorektor ds. morskich prof. Henryk Śniegocki na zaproszenie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy uczestniczyli w Paradzie Niepodległości w Warszawie. W południe wzięli udział w państwowych obchodach przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego w Warszawie, a po południu spotkali się z Parą Prezydencką na przyjęciu wydanym z okazji Święta Niepodległości.

Święto Niepodległości uczciła również Gdynia. Tradycyjnie jednym z najważniejszych wydarzeń tego wyjątkowego dnia była Parada Niepodległości. Biało-czerwony korowód wyruszył o godzinie 12.00 sprzed Dworca Gdynia Główna. Następnie przeszedł ulicą 10 Lutego, aż do Pomnika Polski Morskiej, przy którym to odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, dowództwa Marynarki Wojennej i delegacji organizacji społecznych. Z ramienia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, w asyście kompanii reprezentacyjnej, kwiaty pod Pomnikiem Polski Morskiej złożyli: Prorektor ds. Nauki - prof. Ireneusz Czarnowski, Prorektor ds. Kształcenia - prof. Andrzej Miszczak oraz Dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa - prof. Andrzej Grzelakowski.

Podczas Parady Niepodległości prezentowały się szkoły, instytucje i organizacje społeczne. Uniwersytet Morski w Gdyni stanowił jedną z najliczniejszych grup biorących udział w przemarszu. Wszystko dzięki naszym studentom i pracownikom, którzy licznie przybyli by wraz z mieszkańcami Gdyni świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W uformowanym przez nas szyku nie zabrakło Neptuna i jego żony Proserpiny, uczelnianych maskotek, koncepcyjnego pojazdu ratownictwa morskiego wraz z łodzią, kolorowych balonów, flag oraz studentów przebranych w stroje piratów. Parada Niepodległości zakończyła się o godz. 13.00. Wszyscy studenci i pracownicy naszej Uczelni, którzy brali w niej udział zaproszeni zostali do Parku Rady Europy na przepyszne rogale marcińskie i grochówkę.

Wyrażamy serdeczne podziękowania pracownikom, wszystkim studentom i kołom naukowym. Dzięki Waszej obecności godnie zaprezentowaliśmy Uniwersytet Morski w Gdyni.

Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć zamieszczonych zostało na oficjalnym profilu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na Facebooku - galeria zdjęć dostępna jest tutaj

fot. Radosław Czaja
fot. Katarzyna Okońska