Zakończenie projektu iMEN

W dniu 10 maja 2019 roku o godz. 11.00 w Auli im. T. Meissnera Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyło się uroczyste zakończenie realizacji projektu iMEN "Infrastruktura dydaktyczna wspierająca kształcenie na Wydziałach Mechanicznym, Elektrycznym i Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni".

Podczas uroczystości głos zabrali przedstawiciele UMG – JM Rektor prof. Janusz Zarębski, Prorektor ds. Nauki prof. Ireneusz Czarnowski oraz zaproszeni goście – dr Wiesław Byczkowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, dr Zygmunt Krasiński, Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, dr Adam Mikołajczyk, Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Pani Joanna Zielińska, Przewodnicząca Rady Uczelni Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

W ramach spotkania dokonano podsumowania działań związanych z realizacją projektu iMEN, a także omówiono szczegóły udziału w nowym programie badawczym Unii Europejskiej „Horyzont Europa” oraz dalszą współpracę samorządu województwa pomorskiego i Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w kontekście wyzwań związanych z pozyskiwaniem środków z budżetu UE na badanie i innowacje.

W trakcie wydarzenia JM Rektor UMG prof. Janusz Zarębski oraz Wicemarszałek Województwa Pomorskiego dr Wiesław Byczkowski dokonali symbolicznego otwarcia laboratoriów, które powstały w ramach projektu iMEN. Goście mogli również zapoznać się z najnowocześniejszym na rynku symulatorem nawigacyjno-radarowym na Wydziale Nawigacyjnym UMG.

Poprzez udział w projekcie nasza Uczelnia zyskała najbardziej zaawansowaną technologicznie bazę szkoleniową na rynku, dzięki której studenci zdobywają praktyczne umiejętności i wiedzę na symulatorach odpowiadających warunkom rzeczywistym.

A.Porowska