Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów w 2020 roku

W dniach 16 – 20 lutego 2020 roku w Szwecji w miejscowości Ore Kyrka na jeziorze Oresjon odbyły się Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów, w których udział wzięła studentka Wydziału Nawigacyjnego, II roku naszej Uczelni – Aleksandra Chmielewska.

Na starcie regat stawiło się 30 najlepszych zawodników, głównie z Europy. Byli to między innymi reprezentanci: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec, Rosji, Węgier, Szwecji oraz USA.

Warunki podczas regat były trudne, silny wiatr oraz bardzo czysty tor.

Mimo braku treningów z powodu słabej zimy w naszym kraju jak i w większej części Europy udało się Aleksandrze Chmielewskiej zdobyć 4 miejsce na Mistrzostwach Świata w kat. Juniorek. Do brązowego medalu zabrakło 1 punktu. Natomiast w Mistrzostwach Europy wywalczyła brązowy medal przegrywając srebro poprzez remis z jedną z zawodniczek z Polski. W takim przypadku decyduje ostatni wyścig, który był po stronie rywalki.

Najlepsza na obu imprezach okazała się zawodniczka z Rosji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

UMG Zespół ds Promocji

Danuta Wiśniewska