Nagroda specjalna Rejs Roku dla Daru Młodzieży

Nagroda specjalna Rejs Roku dla Daru Młodzieży

W piątek 6 marca w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się jubileuszowa 50. gala wręczenia Nagród Honorowych  Rejs Roku i Srebrny Sekstant  za żeglarskie osiągnięcia w 2019 roku.

Uroczystość tradycyjnie odbyła się w pierwszy piątek marca, na pamiątkę przejścia trawersu Przylądka Horn przez  żaglowiec Dar Pomorza. Gala przebiegła w iście żeglarskim klimacie, a oprawę muzyczną zapewnił Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”.

Nagrodę specjalną za Rejs Niepodległości otrzymali Komendanci Daru Młodzieży kpt. ż.w. Rafał Szymański oraz kpt. ż.w. Ireneusz Lewandowski wraz z całą niemal tysięczną załogą.

Rejs Niepodległości zorganizowany był dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W 10-cio miesięcznym rejsie udział wzięli studenci Uniwersytetu Morskiego realizujący praktykę morską oraz niespełna 400-stu laureatów konkursu „Rejs Niepodległości”.
W trakcie rejsu Dar Młodzieży zawinął do 23 portów, a także uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, podczas których załoga spotkała się z papieżem Franciszkiem.

Nagroda główna czyli Srebrny Sekstant trafił do Kapitan Joanny Pajkowskiej za samotny rejs dookoła świata bez zawijania do portu. Pani Kapitan w ciągu 216 dni i 16 godzin opłynęła kule ziemską na 12 metrowym jachcie Fanfan.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

M. Kołodziejczak
09.03.2020
Wprowadzenie:
Michał Kołodziejczak 09.03.2020
Ostatnia modyfikacja:
Michał Kołodziejczak 09.03.2020