Następny krok we współpracy z STBU

Eksperci STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi po raz kolejny w tym semestrze odwiedzili Uniwersytet Morski w Gdyni. 14 stycznia 2020 roku sopocka firma poprowadziła zajęcia w ramach przedmiotu „Rozliczenia handlowo-transportowe”.

„Ryzyko w działalności gospodarczej” oraz „Bezpieczeństwo prowadzenia biznesu w branży TSL” to dwa przewodnie tematy, które przedstawiciele STBU poruszyli w trakcie styczniowego spotkania na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Prelegentami z ramienia brokera ubezpieczeniowego byli: Miłosz Ośmiński, Dyrektor ds. Dystrybucji Strategicznej oraz Alicja Wicikowska, Broker Specjalista – odpowiedzialna za organizację ochrony ubezpieczeniowej dla firm z branży transportowej.

Wystąpienie zostało podzielone na sekcję teoretyczną poruszającą zagadnienia z teorii ryzyka w działalności gospodarczej oraz praktyczną, wzbogaconą o liczne przykłady zagrożeń czyhających w pracy zawodowej na przyszłych przewoźników i spedytorów.

Wizyta delegacji STBU to wypadkowa podpisanej w październiku 2019 roku umowy o współpracy pomiędzy sopocką firmą i Uniwersytetem. Porozumienie sformalizowało wieloletnią kooperację, która do tej pory była wyrażana, m.in. przez wykłady dla studentów studiów stacjonarnych i podyplomowych, uczestnictwo w inicjatywach Koła Naukowego Transportu i Logistyki TRANSLOG, czy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Student Maritime Conference.

UMG Zespół ds Promocji

A. Szczupak