Nuncjusz Apostolski Argentyny na pokładzie Daru Młodzieży

30 czerwca 2020 r. na zaproszenie JM Rektora prof. Janusza Zarębskiego w salonie kapitańskim Daru Młodzieży gościł abp Mirosław Adamczyk Nuncjusz Apostolski Argentyny. W spotkaniu między innymi udział wzięli: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Rektor elekt prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit, prorektor ds. Morskich dr hab. inż. kpt. ż. w. Henryk Śniegocki oraz Sekretarz Konwentu Morskiego Krzysztof Siedlikowski.

To kolejna wizyta abp Mirosława Adamczyka na pokładzie białej fregaty. 20 maja 2018 roku Ksiądz Arcybiskup koncelebrował Mszę Świętą na pokładzie Daru, inaugurującą Rejs Niepodległości. W styczniu 2019 roku, gdy nasza szkolna fregata brała udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie abp Mirosław Adamczyk pełnił funkcję Nuncjusza Apostolskiego Panamy i z troską czuwał nad załogą Daru, także podczas audiencji z Papieżem Franciszkiem.

Na pamiątkę spotkania JM Rektor prof. Janusz Zarębski wręczył Księdzu Arcybiskupowi Album Rejsu Niepodległości, ryngraf z wizerunkiem Daru Młodzieży oraz zdjęcie z inauguracji rejsu dookoła świata.

M. Kołodziejczak
01.07.2020