Otwarcie sali historycznych prezentacji im. kpt. ż. w. inż. Zbigniewa Sulatyckiego

W dniu 3 września 2020 roku, JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit wraz z dr hab. inż. kpt. ż. w. Henrykiem Śniegockim oraz dr inż. kpt. ż. w. Bogumiłem Łączyńskim uczestniczyli w uroczystym otwarciu sali historycznych prezentacji im. kpt. ż. w. inż. Zbigniewa Sulatyckiego w Głównej Bibliotece Lekarskiej im. Stanisława Konopki w Warszawie. W trakcie spotkania kapitan Sulatycki został odznaczony Medalem „Pro Bono Poloniae” przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych p. Jana Kasprzyka.

Jednym z eksponatów w sali historycznych prezentacji im. kpt. ż. w. Zbigniewa Sulatyckiego jest podarowany przez społeczność Uniwersytetu Morskiego w Gdyni model statku szkolnego „Dar Młodzieży”.

fot. Kancelaria Sejmu / Andrzej Hrechorowicz

fot. UdSKiOR / Marta Płuciennik