Pokazy w Planetarium dla dzieci i seniorów

W poniedziałek, 20 stycznia 2020 roku, w związku z obchodami 100-lecia Uczelni oraz przyjętą przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą ustanawiającą rok 2020 Rokiem Fizyki, pracownicy Wydziału Mechanicznego Katedry Fizyki Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, rozpoczęli cykl zajęć. W ramach działalności edukacyjnej, zorganizowali wyjście do Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego, mieszczącego się w Katedrze Nawigacji Wydziału Nawigacyjnego UM w Gdyni. Uczestnikami były dzieci z półkolonii zimowych z Klubu SM „Bałtyk” w Gdyni. Program merytoryczny zimowiska oparty był na serialu telewizyjnym „Alf” oraz książce „George i tajny klucz do wszechświata”. Głównym celem zajęć było zdobycie wiedzy przez juniorów na temat kosmosu, galaktyk i planet. W tym samym dniu odbył się w Planetarium Wydziału Nawigacyjnego pokaz z wykładem dla seniorów z Trójmiasta. Celem spotkania było zachęcenie seniorów do aktywności poprzez popularyzację wiedzy i podniesienie świadomości społecznej.

UMG Zespół ds Promocji

K. Boniewicz-Szmyt