Profesorowie UMG w czołówce najlepszych naukowców na świecie

W prestiżowym gronie 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie znaleźli się badacze z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, profesor UMG, prorektor ds. współpracy i rozwoju oraz prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki, dziekan Wydziału Elektrycznego UMG.

Zestawienie zostało przygotowane przez amerykański Uniwersytet Stanforda. Lista TOP 2%, wyróżniająca ścisłą światową czołówkę naukową, została opracowana w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były zatem indeks Hirscha, liczba cytowań przez innych autorów, jak również pozycja i rola każdego naukowca na liście autorów publikacji.

Z kolei z uwagi na liczbę cytowań niezależnych na przestrzeni roku 2019, do grona najlepszych naukowców analitycy Uniwersytetu Stanforda zakwalifikowali profesora UMG, dr hab. inż. Jakuba Montewkę z Katedry Transportu i Logistyki Wydziału Nawigacyjnego, profesora UMG, dr hab. inż. Piotra Gnacińskiego z Katedry Elektroenergetyki Okrętowej Wydziału Elektrycznego oraz, ponownie, prof. dr hab. inż. Krzysztofa Góreckiego.

W rankingu, pośród 160 tys. naukowców z całego świata, zostało wyróżnionych 726 ekspertów z Polski, w tym również 6 badaczy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełna lista wszystkich wyróżnionych naukowców dostępna jest na stronie data.mendeley.com.

Biuro Prasowe UMG

 

Podmiot udostępniający: 

UMG Dział Promocji i Marketingu​

Wytworzył informację:

A. Czarnecka
20.11.2020
Wprowadzenie:
m.zaremska 20.11.2020
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 13.01.2021