Regaty o Puchar Rektora UMG

Regaty Kapitanów Żaglowców o Puchar Rektora UMG

Wszystkich miłośników żeglarstwa zapraszamy 19 września do Rewy na wyjątkowe Regaty z okazji 100-lecia UMG. Ojciec żaglowców Zygmunt Choreń i kapitanowie polskich żaglowców będą rywalizowali o Puchar Rektora UMG na wodach Zatoki Puckiej.

Już 19 września, w najbliższą sobotę, kilkunastu kapitanów polskich żaglowców oraz najsławniejszy polski konstruktor żaglowców z całego świata Zygmunt Choreń będzie rywalizowało na wodach zatoki Puckiej w Regatach Kapitanów Żaglowców o Puchar Rektora Uniwersytetu Morskiego.

Na regaty rozegrane w klasie Puck przyjadą z całej Polski kapitanowie polskich żaglowców: Oceania, Szopen, Dar Młodzieży, Pogoria, Iskra, Zawisza Czarny. Swoje umiejętności żeglarskie pokażą między innymi Sławomir Rudnicki, Wiktor Leszczyński, Jerzy Rakowicz, Remigiusz Dzikowski, Rafał Szymański. To wyjątkowe spotkanie kapitanów żaglowców będzie okazją do rozmów, wspomnień i nawiązania nowych relacji.

Regaty, które odbędą się w Yacht Club Rewa w ramach obchodów 100-lecia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, zostaną rozegrane na wodach Zatoki Puckiej w klasie Puck. Sternikiem każdej trzyosobowej załogi będzie kapitan żaglowca oraz studenci i uczniowie szkół średnich. Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentował będzie kpt. ż. w. Rafał Szymański, komendant Daru Młodzieży w czasie Rejsu Niepodległości.

Chętnych do rywalizacji oraz przyglądania się zmaganiom załóg zapraszamy w sobotę 19 września do Rewy. 

Termin i miejsce:

19 września, sobota, Zatoka Pucka Wewnętrzna, Yacht Club Rewa.

Program Regat:

  • godz. 9.00 zapisy i klarowanie łodzi
  • godz. 10.00 odprawa sterników
  • godz. 10.30 wyścigi na wodzie
  • godz. 13.30 powrót na brzeg i klarowanie łodzi
  • godz. 14.00 zakończenie regat i wręczenie nagród

Załączniki: 

Podmiot udostępniający: 

UMG Dział Promocji i Marketingu​

Wytworzył informację:

A. Czarnecka
14.09.2020
Wprowadzenie:
M. Zajk 14.09.2020
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 02.12.2020