Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa

W piątek, 28 sierpnia 2020 roku, w Auli im. T. Meissnera odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Morskiego z okazji nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr. hab. inż. Andrzejowi Napieralskiemu.

Przybyłych gości powitał JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. Janusz Zarębski, który wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Następnie głos zabrał prof. Krzysztof Górecki, który w laudacji przedstawił drogę naukową oraz wymienił wybitne osiągnięcia prof. dr. hab. inż. Andrzeja Napieralskiego.

Po wygłoszeniu laudacji JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. Janusz Zarębski i prof. Krzysztof Górecki dokonali uroczystego wręczenia dyplomu prof. dr. hab. inż. Andrzejowi Napieralskiemu, który następnie wygłosił wykład okolicznościowy.

Na zakończenie uroczystości odczytana została informacja o nadesłanych listach i życzeniach. Z okazji nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr. hab. inż. Andrzejowi Napieralskiemu spłynęły listy gratulacyjne od:

• Dowódcy Centrum Operacji Morskich - Wiceadmirała Krzysztofa Jaworskiego,
  • Rektora Politechniki Warszawskiej – prof. Jana Szmidta,
  • Rektora Politechniki Krakowskiej – prof. Jana Kaziora,
  • Rektora Politechniki Gdańskiej – prof. Krzysztofa Wilde,
  • Rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka,
  • Rektora Politechniki Poznańskiej – prof. Tomasza Łodygowskiego,
  • Rektora Politechniki Rzeszowskiej – prof. Tadeusza Markowskiego,
  • Rektora Politechniki Białostockiej – prof. Lecha Dzienisa,
  • Rektora-elekta Politechniki Białostockiej – prof. Marty Kosior-Kazberuk,
  • Przewodniczącego Komitetu Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk – prof. Mariana Łukaniszyna,
  • Z-cy przewodniczącego Komitetu Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk - prof. Andrzeja Demenko,
  • Sekretarza Komitetu Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk – prof. Rafała Wojciechowskiego,
  • Dziekana Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej – prof. Marka Krętowskiego.

Po zakończeniu uroczystości przybyli goście składali życzenia i gratulacje prof. dr. hab. inż. Andrzejowi Napieralskiemu, a następnie udali się na obiad do Stołówki Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

O uroczystą oprawę wydarzenia zadbał Akademicki Chór UMG.

UMG Zespół ds Promocji

M. Zajk