Warsztaty edukacyjne dla dzieci

23 stycznia 2020 roku, w ramach cyklu zajęć związanych ze 100-leciem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, pracownicy Wydziału Mechanicznego przygotowali zajęcia promujące Uczelnię. W ramach zimowych ferii, dzieci z Klubu SM „Bałtyk” w Gdyni wzięły udział w warsztatach edukacyjnych połączonych z zabawą fizyką w laboratorium Katedry Fizyki. Przeprowadzone doświadczenia miały na celu przybliżyć najmłodszym prawo Archimedesa i Pascala, pojęcie elektrostatyki, napięcia powierzchniowego oraz cieczy nienewtonowskiej. Dzieci zwiedziły Salę Tradycji UMG, mieszczącą się w gmachu głównym, w której mogły poznać bogatą historię naszej Uczelni. Miały również możliwość zwiedzania laboratorium Wydziału Mechanicznego - Symulatora Siłowni Okrętowej.

UMG Zespół ds Promocji

K. Boniewicz-Szmyt