Absolwenci Uczelni uhonorowali prof. Daniela Dudę

Prof. Daniel Duda, rektor Uczelni w latach 1972-1981, został uhonorowany przez grupę absolwentów 18 października 2021 r. w uznaniu zasług dla rozwoju Uczelni.

Na corocznym spotkaniu grupy absolwentów pod kierunkiem kpt. ż.w. Marka Rogalskiego oraz kpt. ż.w. Anny Wypych-Namiotko, prof. Daniel Duda otrzymał od swoich wychowanków książeczkę z biografią Profesora oraz swój portret namalowany przez artystę malarza.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy upamiętniającej kpt. ż.w. Ryszarda Kucika, autora wystawy komendantów „Lwowa”, który zmarł kilka dni temu.

Grupa absolwentów roczników 80.-85. po raz pierwszy spotkała się w auli im. T. Meissnera w Gmachu Głównym UMG, gościem spotkania był również JM Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, który przekazał prof. Danielowi Dudzie gratulacje i podkreślił Jego wyjątkowy status podwójnego doktora honoris causa – ten honorowy tytuł nadała prof. Danielowi Dudzie Akademia Marynarki Wojennej oraz Uniwersytet Morski w Gdyni.

Fot. Biuro ds. Promocji UMG

A. Czarnecka