Bezwietrzne regaty Pucharu Polski w żeglarskiej klasie Omega

W dniach 04.09-05.09.2021 w Nysie odbyły się czwarte eliminacje Pucharu Polski w żeglarskiej klasie Omega. Na regaty przyjechało prawie 40 załóg podzielonych na dwie floty: Sport i Standard.

Uniwersytet Morski w Gdyni był reprezentowany przez Jędrzeja Charłampowicza (pracownik Katedry Logistyki i Systemów Transportowych Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości), Bartosza Macha i Macieja Skibę. Uniwersytecka załoga startowała we flocie Standard razem z innymi 24 jachtami. Niestety, brak wiatru pierwszego dnia uniemożliwił rozegranie wyścigów.

W niedzielę wiało od 3 do 10 węzłów, co pozwoliło na zrealizowanie 4 wyścigów. Warunki na akwenie były wymagające i trudne do przewidzenia, co skutkowało nierówną żeglugą naszej załogi, która zwycięstwa w wyścigach przeplatała dalszymi miejscami.

Z racji małej liczby wyścigów i bardzo dużych przetasowań w czołówce stawki, reprezentanci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni o włos przegrali regaty, finalnie kończąc te wymagające zawody na miejscu 5., co samo w sobie również można postrzegać jako sukces.

Fot. Anna Mach

SWFiS