Dzień Małego Studenta

Gorące, pachnące bułeczki wypiekane pod okiem dr inż. Renaty Korzeniowskiej-Ginter, nauka przez zabawę z pieskami z fundacji „Grupa ENZO”, smakowite i zdrowe warsztaty miodowe i koktajlowe, a nawet przyjęcie urodzinowe 5-letniego Wojtka to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w ramach „Dnia Małego Studenta”, który odbył się w Uniwersytecie Morskim w Gdyni w dniu 4 sierpnia br.

„Dzień Małego Studenta” to niejako kontynuacja zorganizowanych dwa lata temu, z dużym powodzeniem, „Morskich Półkolonii”.

Wydarzenie było adresowane do dzieci pracowników, studentów i doktorantów. Do udziału w półkoloniach zgłosiło się ponad czterdzieścioro dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

„Dzień Małego Studenta” rozpoczął się od zbiórki w Auli im. T. Meissnera, gdzie wszystkich uczestników i ich rodziców przywitał Zespół ds. Promocji.

Po krótkim zapoznaniu się uczestników z opiekunami, zrobieniu niepowtarzalnych zdjęć z uczelnianymi wilkami morskimi oraz podzieleniu się na grupy rozpoczęto moc przygód i atrakcji!

Najmłodsi uczestnicy wyruszyli na zajęcia pod okiem dr inż. Renaty Korzeniowskiej–Ginter, podczas których upiekli pyszne, pachnące, słodkie bułeczki oraz dowiedzieli się w skrócie jak ze zboża powstaje mąka.

W tym samym czasie, starsi uczestnicy udali się na ciekawe zajęcia z fizyki i oczywiście, jak przystało na morską Uczelnię z ponad stuletnią tradycją, dzieci musiały poznać historię, zwyczaje oraz ceremoniał morski, co bardzo interesująco przedstawiła  Pani Joanna Stasiak z Sali Tradycji.

Następnie, uczestnicy mieli okazję poznać specjalnych gości – dwa pieski z fundacji „Grupa ENZO”. W czasie kiedy pierwsza grupa bawiła się z pieskami, druga grupa mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce oraz poznać podstawy musztry.

Po wyczerpujących godzinach nadszedł czas na obiad, a po obiedzie kolejną niespodziankę – małe przyjęcie urodzinowe dla jednego z uczestników – Wojtka, który skończył 5 lat.

Atrakcji było na tyle dużo, że po krótkim odpoczynku, czekały kolejne warsztaty – bardzo słodkie zajęcia miodowe - chyba nikt z uczestników nie wiedział, że jest tyle gatunków miodów! oraz zdrowe warsztaty - jak zrobić pyszny, pełen witamin koktajl!

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz wyjątkowy egzemplarz książki autorstwa Pana Andrzeja Perepeczko „Dzika mrówka” z własnoręczną dedykacją autora.

Było wesoło i kolorowo, a roześmiane twarze dzieci nie opuszczały nas przez cały czas trwania „Dnia Małego Studenta”.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok!

Wszystkim opiekunom i pracownikom dziękujemy za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji!

Szczególne podziękowania dla:

• Adama i Aleksandry Kaizer