Nagroda im. Konstantego Matyjewicza-Maciejewicza

Pierwszą w historii Uczelni nagrodę dla najlepszego nauczyciela akademickiego otrzymał prof. dr hab. inż. Józef Lisowski, rektor Uczelni w latach 1990-1993, 1993-1996 oraz 2002-2008.

Nagroda została ustanowiona przez JM Rektora UMG prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita. Zgodnie z regulaminem, Nagrodę im. Kapitana Konstantego Matyjewicza-Maciejewicza dla najlepszego nauczyciela akademickiego UMG za działalność dydaktyczną przyznaje Rektor na podstawie kandydatur zaproponowanych przez Samorząd studentów.

Profesor Józef Lisowski nie mógł odebrać osobiście nagrody w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu podczas obchodów Święta Szkoły, odebrał ją kilka dni później z rąk JM Rektora, w dniu 14 grudnia 2021.

A. Czarnecka