Rozmowy w Bremerhaven

Szkoleniowa sierpniowa wizyta „Daru Młodzieży” w Bremerhaven zbiegła się w czasie z trzema ważnymi wydarzeniami, w których uczestniczyły władze Uczelni.

Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich dr inż. kpt. ż.w. Bogumił Łączyński, prof. UMG byli gośćmi prorektora Hochschule Bremerhaven prof. Gerharda Feldmeiera, z którym podjęli rozmowy na temat wspólnego kierunku studiów offshorowych.

Władze UMG złożyły również kwiaty na grobie kpt. ż.w. Tadeusza Olechnowicza, z okazji 85. rocznicy jego urodzin. Ostatni komendant „Daru Pomorza” i pierwszy „Daru Młodzieży” zmarł w 2016 roku i został pochowany w Bremerhaven, gdzie spędził ostatnie lata życia.

Uczelnia w Bremerhaven obchodziła również w tym czasie jubileusz 80. urodzin prof. Hansa Rummla z Bremerhaven Hochschule, który był inicjatorem współpracy organizacyjnej, naukowej i społecznej między uczelniami.

Fot. Tomasz Maracewicz

A. Czarnecka