Spotkanie JM Rektora z Prezydentem Gdyni

W dniu 17.11.2021 JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit spotkał się z Prezydentem Miasta Gdyni dr. Wojciechem Szczurkiem. Było to kolejne robocze spotkanie władz Miasta i Uczelni.

Podczas spotkania zostały poruszone tematy dotyczące między innymi współpracy Uczelni z Miastem, organizacji Święta Szkoły 8 grudnia 2021 r. oraz inicjatywy JM Rektora postawienia zegara słonecznego na skwerze przed budynkiem Wydziału Nawigacyjnego.

- Skwer Kościuszki to jest trasa WZ: wschód - zachód. Z jednej strony trafimy wprost na Kaliningrad i na uczelnię, z którą od wielu lat prowadzimy rywalizację podczas rejsów Daru Młodzieży, Siedowa, Kruzenszterna. Gdybyśmy spojrzeli na zachód, trochę modyfikując kurs na west-southwest, idąc przez skwer Kościuszki, ulicę 10 Lutego, Trójmiejski Park Krajobrazowy, dotarlibyśmy do Szczecina i do Akademii Morskiej w Szczecinie. Jeszcze bliżej, jedną milę od miejsca postoju Daru Młodzieży jest Akademia Marynarki Wojennej. Gdybyśmy ruszyli w kierunku południowym, zbaczając lekko na wschód, biorąc namiar na Stadion Gdański, dotarlibyśmy do Tczewa - kolebki szkolnictwa morskiego.
Chcemy postawić w tym miejscu gnomon – zegar słoneczny – różę wiatrów, żeby turyści mogli lepiej się orientować, w jakim miejscu się znajdują – wyjaśnia koncepcję JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit.

Spotkanie przebiegało w miłej, już przedświątecznej, atmosferze. Obaj Panowie umówili się również na zsynchronizowane zapalenie lampek świątecznych na choince gdyńskiej i na Darze Młodzieży w dniu 6 grudnia 2021r.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A. Czarnecka
17.11.2021
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja: