Pracownicy UMG na VII sesji IMO

W dniach 15–19  lutego 2021 r. pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, uczestniczyli  w obradach 7. sesji Podkomitetu IMO ds. Czynnika Ludzkiego, Szkolenia i Obowiązków Wachtowych – HTW  (Sub-Committee on Human Element, Training and Watchkeeping).

W skład delegacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, na zaproszenie Departamentu Edukacji Morskiej Ministerstwa Infrastruktury, weszli:

Prof. dr hab. inż. kpt. ż.w Adam Weintrit – Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

dr hab. inż. kpt.ż.w. Henryk Śniegocki – przewodniczący krajowej sekcji HTW

dr inż. oficer radioelektronik Karol Korcz – Prodziekan Wydziału Elektrycznego

dr inż. kpt. ż.w. Przemysław Wilczyński – Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni ds. STCW.

Głównymi tematami obrad tegorocznej sesji HTW były: zatwierdzone modelowe kursy szkoleniowe, rola czynnika ludzkiego, wdrażanie Konwencji STCW, opracowanie poprawek do Konwencji STCW i Kodeksu w celu stosowania elektronicznych świadectw i dokumentów marynarzy oraz kompleksowy przegląd konwencji STCW-F z 1995 r.

Tegoroczna sesja odbywała się w formie wideokonferencji, a oprócz obrad plenarnych, pracowano także w dwóch grupach roboczych:

•  ds. kompleksowego przeglądu Konwencji STCW-F oraz
  •  ds. wdrożenia Konwencji STCW.

UMG Zespół ds Promocji

K. Korcz