Wizyta studyjna członków IMO

Władze Uczelni uczestniczyły w zorganizowanej przez polską administrację morską wizycie studyjnej przedstawicieli państw – członków IMO.

JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, prorektor ds. kształcenia dr hab. Sambor Guze prof. UMG, pełnomocnik Rektora ds. IAMU dr hab. Adam Przybyłowski prof. UMG  oraz prodziekan ds. studenckich i promocji Wydziału Nawigacyjnego dr inż. Adam Kaizer spotkali się z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego 8 państw członkowskich IMO. Spotkanie miało na celu przybliżenie potencjału i doświadczenia Polski w gospodarce morskiej i morskim szkolnictwie wyższym, które mogą przełożyć się na proces podejmowania decyzji korzystnych dla światowej żeglugi.

Gospodarzem spotkania był Zarząd Portu Morskiego Gdynia, który zorganizował wizytę, korzystając również z potencjału Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Goście odbyli rejs po Porcie Gdynia, obejrzeli film o Uniwersytecie Morskim w Gdyni, zwiedzili również Wydział Nawigacyjny UMG, gdzie zapoznali się z funkcjonalnością symulatora manewrowego.

Wizyta studyjna przedstawicieli korpusu dyplomatycznego była częścią programu administracji morskiej prezentującej potencjał Polski jako kandydata do członkostwa w Radzie Międzynarodowej Organizacji Morskiej w kat. „C” w kadencji 2022-2023. Państwa członkowskie IMO będą głosowały w tej sprawie w pierwszej połowie grudnia na 32. sesji Zgromadzenia Ogólnego.

Relacja wideo z wydarzenia: Port Gdynia gościł przedstawicieli IMO [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A. Czarnecka
19.11.2021
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja: