Andrea Bocelli i Akademicki Chór UMG wystąpią razem na Stadionie Narodowym w Warszawie

Akademicki Chór UMG wystąpi wspólnie z Andreą Bocellim

Już 19 sierpnia 2022 roku na warszawskim Stadionie PGE Narodowy odbędzie się największy w tym roku w Polsce koncert Andrei Bocellego. U boku światowej sławy tenora wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Akademicki Chór UMG zaśpiewa z maestro Bocellim już po raz drugi. Pierwsze spotkanie naszego Chóru i włoskiego artysty miało miejsce w styczniu 2019 roku podczas wspólnego koncertu na wypełnionej po brzegi scenie gdańsko-sopockiej Ergo Areny.

Cytowany przez Onet.pl Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, organizującej koncert Andrei Bocellego na Stadionie PGE Narodowy, zwraca uwagę na profesjonalizm Akademickiego Chóru UMG, dzięki któremu gdyńska formacja spełni wysokie oczekiwania wynikające ze współpracy z mistrzem:

- Dobór odpowiedniego chóru na koncert taki jak ten jest niesamowicie istotny. Fenomenalny głos Andrei Bocellego musi wybrzmieć w pełni. Chór daje mu oparcie i dopełnia magię dźwięku. Sam maestro jest bardzo wymagający w tej kwestii, dlatego cieszymy się na współpracę z Akademickim Chórem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, który nie tylko sprosta zadaniu, ale zrobi to śpiewająco.

Dyrygent Chóru, dr Karol Hilla, nie kryje radości:

- Spotkanie z tak wybitnym artystą, jakim bez wątpienia jest Andrea Bocelli, to dla naszego zespołu ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Nie ukrywam - jesteśmy dumni, że będziemy częścią tak wielkiego przedsięwzięcia. Wykonanie koncertu przed kilkudziesięciotysięczną widownią jest ogromnym przeżyciem, a kolejne zaproszenia na koncerty ze słynnym tenorem stanowią potwierdzenie wysokiego poziomu Chóru i są zachętą do dalszej ciężkiej pracy. To, co słychać na scenie, jest efektem połączenia talentu i ogromnej ilości godzin spędzonych na próbach.

Andrea Bocelli towarzyszących mu muzyków dobiera z niezwykłą starannością. Zaszczytu wspólnego występu z włoskim tenorem dostępują jedynie najlepsi z najlepszych. Mistrz pracował dotychczas z takimi sławami jak Luciano Pavarotti, Sarah Brightman, Josh Groban, Celine Dion, Ariana Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera czy Tony Bennett.

Akademicki Chór UMG działa od 2001 roku. Jest laureatem licznych nagród zdobytych podczas konkursów i festiwali w kraju i zagranicą. Chór uczestniczy w nagraniach radiowych, telewizyjnych, produkcji filmowych i płyt CD. Sierpniowy koncert będzie cennym wydarzeniem na liście koncertowej naszej formacji.

Andrea Bocelli w swoich tegorocznych planach ma nie tylko sierpniowy występ na Stadionie PGE Narodowy, ale również koncerty w Krakowie i Gdańsku. W tych przedsięwzięciach również będzie uczestniczyć nasz Chór! W tegorocznym występie artyście towarzyszyć będzie, obok Akademickiego Chóru UMG, także Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Warszawski koncert poprowadzi znakomity włoski dyrygent operowy – Marcello Rota. Słynny tenor odwiedzi Polskę również w przyszłym roku, dając koncert na Stadione Śląskim w Chorzowie.

Organizatorem koncertów tenora na PGE Narodowym i Stadionie Śląskim jest agencja Prestige MJM, a występów w Tauron Arenie w Krakowie i w gdańskiej ERGO Arenie – firma Makroconcert.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

B. von Schada Borzyszkowska
11.08.2022