Budynek UMG w niebieskich barwach z okazji Światowego Dnia Morza

W czwartkowy wieczór 29 września 2022 roku budynek główny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przy ulicy Morskiej rozświetlił się na niebiesko. Uczelnia została podświetlona z okazji Światowego Dnia Morza przypadającego na ostatni czwartek września.

„Nowe technologie na rzecz bardziej ekologicznej żeglugi” stanowią temat przewodni tegorocznego Światowego Dnia Morza. Wskazuje on na potrzebę wspierania ekologicznej transformacji sektora morskiego oraz skupienia się na znaczeniu zrównoważonego sektora morskiego i potrzebie lepszego i bardziej ekologicznego podejścia do odbudowy świata po pandemii.

Międzynarodowa Organizacja Morska aktywnie wspiera działania zmierzające do bardziej ekologicznej żeglugi w przyszłości, prezentuje innowacje morskie, badania i rozwój oraz demonstruje metody wdrażania nowych technologii.

Tematyka nowych technologii na rzecz bardziej ekologicznej żeglugi wpisuje się w cele zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, przede wszystkich w obszarze działań na rzecz klimatu i rozsądnego użytkowania oceanów, mórz i zasobów morskich; zrównoważonego rozwoju dotyczącego przemysłu, innowacji i infrastruktury; jak również w podkreślaniu znaczenia partnerstw i wdrażania instrumentów niezbędnych dla osiągnięcia tych celów.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

B. von Schada Borzyszkowska
30.09.2022