Centrum Offshore pnie się w górę

Postępuje budowa Centrum Offshore, inwestycji UMG realizowanej w Gdańsku przy ulicy Roberta de Plelo.

Na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy (od grudnia 2021 do marca 2022) wykonawca realizował prace związane przede wszystkim z fundamentowaniem obiektu, a zatem jego zbrojeniem, betonowaniem i kładzeniem izolacji.

Wykonano zasypki między fundamentami wraz z zagęszczeniem oraz rozpoczęto prace związane z wykonaniem ścian żelbetonowych. Rozprowadzona została instalacja sanitarna, deszczowa i podposadzkowa. Dowieziono i zamontowano stropy nad parterem budynku, a także usunięto kolizję z siecią teletechniczną.

Rozpoczęte zostały prace związane z położeniem zewnętrznej sieci sanitarnej oraz kontynuowano prace żelbetonowe ścian w części parteru oraz I piętra budynku dla etapu I.

Budowa Centrum Offshore UMG w Gdańsku przy ulicy Roberta de Plelo to inwestycja wynikająca z zaplanowanych na lata 2020-2024 celów strategicznych Uczelni. Centrum Offshore UMG umożliwi prowadzenie kompleksowych, specjalistycznych prac badawczych i rozwojowych na potrzeby innowacyjnego przemysłu morskiego. Obecnie, poza Uniwersytetem Morskim w Gdyni, niewiele jednostek badawczo-rozwojowych w kraju wykonuje takie prace.

Budowane Centrum Offshore UMG będzie siedzibą certyfikowanych laboratoriów, których funkcjonowanie wpisuje się w proces przygotowania i realizacji inwestycji w morską energetykę wiatrową.

Realizowana inwestycja składa się z dwóch budynków dwu- kondygnacyjnych połączonych łącznikiem na poziomie 1 piętra. Centrum Offshore UMG powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście.

Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem szacowana jest na ok. 50 mln zł. Projekt współfinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej - Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zakończenie prac planowane jest na marzec 2023 r.

Więcej informacji: Centrum-Offshore (umg.edu.pl)

 

 

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Beata von Schada Borzyszkowska
24.03.2022
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja: