Członek Rady Uczelni UMG, konsul honorowy Malty wygrywa w regatach konsulów

W dniu 30 września 2022 roku rozegrane zostały Morskie Regaty Konsulów. Wyścigi wygrała załoga konsula honorowego Republiki Malty, Sławomira Kalickiego, członka Rady Uczelni Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

W czwartej już edycji Morskich Regat Konsulów wzięły udział załogi pięciu konsulów honorowych: Malty, Bułgarii, Bangladeszu, Litwy oraz Mołdawii. Rywalizacja rozegrana została na jachtach klasy 2020. Dzięki sprzyjającej pogodzie, komisja sędziowska rozegrała wszystkie zaplanowane na ten dzień wyścigi.

Najwyższe miejsce na podium zajęła załoga konsula honorowego Republiki Malty w składzie: Sławomir Kalicki (konsul honorowy Republiki Malty w Gdyni), Jacek Tymiński (konsul honorowy Republiki Mołdawii w Gdańsku) i Wojciech Szymulewicz. Załogę do zwycięstwa poprowadził prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Wicemistrzostwo wywalczyła załoga konsula honorowego Republiki Litewskiej, miejsce trzecie zajęła załoga konsula honorowego Ludowej Republiki Bangladeszu, a na miejscu czwartym uplasowała się załoga konsula honorowego Republiki Bułgarii.

Zwycięzcy, z rąk prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego, otrzymali voucher na tygodniowy rejs legendarnym żaglowcem „Pogoria”, którego PoZŻ jest armatorem, a nagroda ta zostanie przekazana na dowolny cel charytatywny.

Organizatorami wydarzenia była Marina Yacht Park Gdynia i Pomorski Związek Żeglarski przy udziale Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce. Partnerem medialnym był portal Żeglarski.info

Fot. Żeglarski.info

B. von Schada Borzyszkowska