„Dzień Otwarty (nie tylko) dla Dziewczyn” w murach UMG

Dnia 7 kwietnia 2022 roku odbyło się spotkanie wykładowców i studentek Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z tegorocznymi maturzystkami, które zgłosiły swój udział w „Dniu Otwartym (nie tylko) dla Dziewczyn”.

„Dzień Otwarty (nie tylko) dla Dziewczyn” został zrealizowany przez Biuro Promocji i Komunikacji UMG w ramach projektu „Dziewczyny na Politechniki” Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

Przybyłe na spotkanie tegoroczne maturzystki wysłuchały wykładów i prezentacji wygłoszonych nie tylko przez wykładowców Uczelni, ale również studentkę Uniwersytetu.

Dr Monika Szyda z Zakładu Zarządzania i Ekonomii Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości wygłosiła prelekcję pt. „Zróżnicowanie kulturowe a witryny firmowe”. O „Turystyce z kobiecej perspektywy” mówiły z kolei dr inż. Aleksandra Grobelna i dr Ewa Wyszkowska z Zakładu Marketingu i Metod Ilościowych Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości. Część prelekcyjna wydarzenia zakończyła się prezentacją Pani Natalii Winiarskiej, przewodniczącej Rady Kół Naukowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, studentki IV roku na Wydziale Nawigacyjnym, która opisała „Uniwersytet Morski widziany oczami studentki”.

Po części oficjalnej uczestniczki „Dnia Otwartego (nie tylko) dla Dziewczyn” miały okazję bezpośrednio porozmawiać z wykładowcami i studentkami UMG oraz pobrać materiały informacyjne na temat oferty edukacyjnej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Beata von Schada Borzyszkowska