Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni 2022

„Kosmiczne” pokazy w planetarium, symulatory, prezentacja kół naukowych, interesujące warsztaty i otwarte laboratoria, ponad pół tysiąca uczestników – tak wyglądał tegoroczny Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, który odbył się w piątek 8 kwietnia 2022 roku.

Wszystkich przybyłych gości, w murach naszej Uczelni z radością witał nasz Wilk Morski, który chętnie w tym dniu pozował do zdjęć. Odwiedzający Uniwersytet Morski w Gdyni uczniowie mieli możliwość wziąć udział w zajęciach i warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich przez pracowników Uniwersytetu.

Przed gmachem głównym Uniwersytetu można było podziwiać auta z napędem elektrycznym, RIB’a oraz Toyotę Tundrę, dla której trudne warunki drogowe nie istnieją.

W Auli im. T. Meissnera swoją działalność naukową prezentowała Szkoła Doktorska, Studium Języków Obcych oraz Koła Naukowe: Nawigator, NKBP SeaQuest, Inwestor, IoTES, Pojazdów Elektrycznych EVPL, Nautica,  LoGiStiC, CARGO, e-biznesu, Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Specjalnie dla naszych gości, studenci Wydziału Nawigacyjnego zorganizowali instruktażowy pokaz udzielania pierwszej pomocy.

O każdej pełnej godzinie Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Mirosław Czechowski, prof. UMG prezentował szeroką ofertę edukacyjną Uniwersytetu oraz wyjaśniał przebieg procesu rekrutacji, a także omawiał wymogi formalne.

W budynku Wydziału Nawigacyjnego można było z kolei popatrzeć w niebo podczas odbywających się tutaj seansów w Planetarium lub stanąć za sterami statku w symulatorze mostka nawigacyjnego.

Każda odwiedzająca Uniwersytet osoba, mogła zabrać na pamiątkę przygotowane przez nas gadżety oraz materiały informacyjne, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Dzień Otwarty, cykliczne wydarzenie odbywające się przed letnią rekrutacją na studia, to dla kandydatów na studia doskonała szansa na poznanie z bliska charakteru Uczelni mundurowej o bogatej tradycji morskiej. To również okazja do bezpośrednich rozmów z wykładowcami i studentami Uniwersytetu.

Chętni do studiowania na UMG będą mogli składać swoje oferty już w maju podczas letniej rekrutacji.

M. Kołodziejczak