Konkurs Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii

Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w Konkursie Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii.

Celem Konkursu jest rozwijanie ekonomicznych zainteresowań uczniów szkół średnich, propagowanie zasad optymalnego gospodarowania, kreowania postaw przedsiębiorczych, a także wskazanie młodzieży możliwych kierunków rozwoju poprzez zachęcanie do kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych.

Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. kpt ż.w. Adam Weintrit oraz Prezydent Miasta Gdyni p. Wojciech Szczurek.  Wśród Partnerów konkursu są firmy ze świata biznesu na stałe współpracujące z Wydziałem Zarządzania i Nauk o Jakości, np. J.S. Hamilton - międzynarodowa sieć certyfikujących laboratoriów badawczych. Partnerem medialnym jest Trojmiasto.pl

Ekonomiczne zmagania młodych przeprowadzone będą dwuetapowo.

I. etap, odbędzie się już 7 listopada br. w formule on-line w macierzystych szkołach uczestników konkursu.

II. etap, finałowy, planowany jest na 8 grudnia 2022 roku i odbędzie się na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

Z radością powitamy Uczniów na naszej Uczelni, pokażemy im sale wykładowe, aulę, zaprosimy do sali tradycji, ale przede wszystkim umożliwimy sprawdzenie wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości wśród naszych młodych gości. Liczymy na to, że Uczniowie, motywując się wzajemnie, chłonąc atmosferę Uczelni akademickiej, będą mieli świetne warunki, by wykazać się swoją wiedzą. Przygotowaliśmy atrakcyjne, ale i praktyczne, używane przez Uczniów na co dzień, nagrody rzeczowe.

- Jako pedagodzy, nauczycie akademiccy, osoby pracujące z młodzieżą wiemy, jak cenne jest rozbudzenie zainteresowań i pasji już w najmłodszym wieku. A błysk w oczach młodych naukowców, eksperymentatorów, poszukiwaczy wiedzy połączony z zapałem i wytężoną pracą, tylko mogą zaprocentować! Może świetną karierą zawodową naukowca, prężnym biznesem czy dobrze zarządzaną instytucją, która będzie służyła nam wszystkim, kto wie? Stawiamy na wiedzę, a przede wszystkim stawiamy na uczniów szkół średnich! To dla nich przygotowaliśmy tę ekonomiczną siłownię mózgów. Zachęcamy też Nauczycieli szkół średnich - zgłaszajcie swoje klasy, poszukujcie dzieci uzdolnionych, poświęćcie trochę czasu na ukierunkowanie młodych. Dając im wędkę, razem możemy wyruszyć w najciekawszy rejs - zachęca dr Monika Szyda, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu, adiunkt w Zakładzie Zarządzania i Ekonomii na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości UMG.

Więcej szczegółów na stronie: https://wznj.umg.edu.pl/konkurs/

Załączniki:

A. Sosnowska-Serek