Kosmiczne pokazy w Planetarium

W weekend 18-19 czerwca 2022 roku Planetarium im. A. Ledóchowskiego zaprasza na bezpłatne kosmiczne pokazy. Seanse odbędą się w ramach obchodów Święta Morza.

W programie tegorocznych obchodów Święta Morza nie mogło zabraknąć kosmicznych pokazów w Planetarium im. A. Ledóchowskiego mieszczącego się w Katedrze Nawigacji Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

W sobotę i w niedzielę (18-19 czerwca) Uczelnia zaprasza na bezpłatne 30-minutowe seanse w godzinach 10:00 – 14:00. W każdym pokazie może wziąć udział maksymalnie 30 osób.

Planetarium stanowi miejsce ćwiczeń i wykładów z astronawigacji dla studentów Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Pod 8-metrową kopułą, w sali projekcyjnej, mieści się ponad 40 rzutników nieba w kuli, 6 kół wielkich, Słońca i przeciwsłońca, Księżyca, planet, Drogi Mlecznej, znaków Zodiaku, ekliptyki i punktu Barana.

Można tu zobaczyć 4850 gwiazd od 1 do 5 wielkości gwiazdowej, 38 konturów gwiazdozbiorów i ruch satelity po dowolnej orbicie. Można poznać rzeczywisty obraz nieba w dowolnym czasie z dowolnego miejsca położonego na kuli północnej.

Program pokazu stanowi niespodziankę gospodarzy wydarzenia – studentów Koła Naukowego „Nawigator” zrzeszonego przy Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Bezpłatne zaproszenia można odbierać w recepcji Wydziału Nawigacyjnego przy al. Jana Pawła II 3 wg harmonogramu:

• wtorek 14.06, środa 15.06, piątek 17.06 w godz. 9:00 – 18:00
  • sobota 18.06, niedziela 19.06  w godz. 9:00 – 13:30

Wejście do Planetarium będzie otwarte od strony portu jachtowego.

Serdecznie zapraszamy!

Beata von Schada Borzyszkowska