Naukowcy z Wydziału Nawigacyjnego UMG w konkursie na najlepszą innowację

Naukowcy z WN UMG w konkursie na najlepszą innowację

Naukowcy z Wydziału Nawigacyjnego UMG – Pan dr hab. inż. kpt. ż.w. Grzegorz Rutkowski, prof. UMG i Pan mgr inż. kpt. ż.w. Paweł Kołakowski zostali zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu na najlepszą innowację w 2022 r. z publicznych organizacji badawczych w ramach 15th International Technology Transfer Conference. Konferencja i konkurs są organizowane przez Center for Technology Transfer and Innovation of Jožef Stefan Institute w Słowenii.

II etap konkursu odbędzie się 12 października br. podczas konferencji. W ramach tego etapu przedstawiciel zespołu - mgr inż. kpt. ż.w. Paweł Kołakowski zaprezentuje ich rozwiązanie pn. „Innovative equipment of the intervention/service watercraft: Mobile Electromagnetic Mooring System and Batychron” przed Komisją oceniającą, w skład której wchodzą inwestorzy i eksperci od komercjalizacji technologii.

Zaprezentowane rozwiązanie jest wynikiem pracy przedwdrożeniowej UMG-03 pn. „Wyposażenie Mobilnej Bazy Morskiego Ratowniczego Serwisu Nurkowego (MoB MEDS)” pod kierunkiem – dr hab. inż. kpt. ż.w. Grzegorza Rutkowskiego, prof. UMG realizowanej w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0” finansowanego w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Projekt „Inkubator Innowacyjności 4.0” jest koordynowany w UMG przez Zespół ds. Własności Intelektualnej i Komercjalizacji Badań.

Więcej informacji o konkursie: http://ittc.ijs.si/awards/

Dr hab. inż. kpt. ż.w. Grzegorz Rutkowski, prof. UMG

Mgr inż. kpt. ż.w. Paweł Kołakowski