Promocja Uczelni podczas targów edukacyjnych w Pucku

W dniu 12 października 2022 roku przedstawiciele trzech wydziałów oraz Biura Promocji i Komunikacji Uniwersytetu Morski w Gdyni uczestniczyli w szkolnych targach edukacyjnych, które odbyły się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.

Delegacja UMG szczegółowo odpowiadała na wszystkie pytania odwiedzających stoisko Uczelni młodych ludzi, jak również ich nauczycieli. Promocją objęta została zarówno oferta edukacyjna naszej Uczelni, a także bogate tradycje morskie i mundurowy charakter Uniwersytetu.

Podczas wydarzenia ofertę edukacyjną Uczelni przedstawiali reprezentanci wydziałów:

• Mechanicznego - Pani mgr inż. Anna Lesnau,
  • Nawigacyjnego - Pani mgr inż. Ewelina Ziajka,
  • Zarządzania i Nauk o jakości - Pan dr inż. Witold Kozirok

oraz pracownik Biura Promocji i Komunikacji mgr Łukasz Nowicki.

Podczas targów przeprowadzono niezliczoną ilość rozmów z uczniami tamtejszej szkoły, jak i nauczycielami, z którymi wymieniono się kontaktami. Owocne rozmowy spowodowały chęć przyjazdu bezpośrednio do naszej Uczelni i bliższego poznania UMG.

Oprócz rozmów przy naszym stanowisku, na którym znajdowały się przedmioty promocyjne, zainteresowani mogli wypić kawę (hasło przewodnie „Zacznijmy od kawy”), którą parzyliśmy na miejscu. Pomysł ten spotkał się z wielkim entuzjazmem. Przygotowany został także konkurs, w którym do wygrania były długopisy, smycze, puzzle oraz wyjątkowy śpiewnik szant.

Poza rozmowami bezpośrednimi z uczniami, nasi przedstawiciele mieli okazję do zaprezentowania  Uczelni podczas wystąpienia przed szerokim gronem zgromadzonych. Targi były podzielone na grupy według specjalności, więc co godzinę lekcyjną przychodzili nowi zainteresowani.

Ł. Nowicki