Studenci z Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych z wizytą w UMG

W dniach 3 i 4 listopada br. naszą Uczelnię odwiedzili studenci Kierunku Turystyka i Rekreacja z Wrocławskiej Akademii Biznesu w Naukach Stosowanych (wcześniej Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu) wchodzącej w skład grupy uczelni VISTULA.

Wśród studentów byli obywatele Francji, Turcji, Chorwacji, Ukrainy, Kirgistanu i Indii. Wizyta została zorganizowana przez Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Wydziału Zarządzania i Nauk o Jakości dr hab. Joannę Kizielewicz, prof. UMG.

Podczas dwudniowej wizyty goście odwiedzili Wydział Nawigacyjny, gdzie uczestniczyli w warsztatach na Symulatorze Nawigacyjnym oraz wzięli udział w prezentacji w Planetarium. Mieli również okazję zwiedzić „Dar Młodzieży”, po którym oprowadziła ich III Oficer Pani Zofia Olchowy.

W drugim dniu wizyty studenci wysłuchali wykładu dr. Tomasza Studzienieckiego, pracownika Katedry Marketingu i Metod Ilościowych na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości, pt. “Multi-level governance for sustainable development in the Baltic Sea Region". Ponadto Studenci zwiedzili Salę Tradycji oraz Bibliotekę UMG dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Biblioteki dr Joanny Krzywonos. Podczas wizyty odbyło się również spotkanie z Panią Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą dr Martą Drozdowską, prof. WAB oraz Pauliną Graczyk - Koordynatorem Programu Erasmus WAB na temat nawiązania współpracy w zakresie badań, wspólnych projektów edukacyjnych i naukowych oraz współpracy międzynarodowej.

J. Kizielewicz