Uczniowie z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych z wizytą w UMG

Wizyta uczniów z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych

Prezentacja oferty edukacyjnej, zwiedzanie laboratoriów i ciekawe warsztaty przygotowane zostały dla uczniów Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych (ZSCHiE), którzy w dniu 25 listopada 2022 odwiedzili Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Uczniowie ZSCHiE swoją wizytę rozpoczęli od udziału w prezentacji, podczas której omówione zostały kierunki i specjalności prowadzone przez Wydział Mechaniczny, zasady rekrutacji, praktyki, a także możliwości pracy po zakończeniu studiów.

Po prezentacji, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Wydziału. Zobaczyli między innymi laboratorium fizyki, automatyki, wytrzymałości materiałów, symulator siłowni okrętowej, a także wzięli udział w warsztatach z miernictwa.

Mamy nadzieję, że z uczniami Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, którzy odwiedzili naszą Uczelnię, spotkamy się w październiku przyszłego roku podczas inauguracji kolejnego roku akademickiego.

M. Zajk